انواع ماساژ

ماساژ سوئدی
ماساژ سوئدی 

ماساژ سوئدی نوع ملایمی از ماساژهای تمام بدن است که برای افرادی با ویژگیهای زیر مناسب است :

* به‌تازگی شروع به گرفتن ماساژ کرده اند. * تنش و فشار زیادی بر خود حس می‌کنند.

* نسبت به لمس حساس هستند.

این ماساژ به آزادسازی گره‌های عضلانی کمک می‌کند. همچنین انتخاب خوبی برای کسانی است که می‌خواهند در حین ماساژ کاملا آرام شوند. در این ماساژ با افزایش جریان گردش خون در عضلات اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه ها رسیده و همچنین مواد زائد چون اسیدلاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه ها دفع شده و باعث رفع خستگی می گردد.

ماساژ سوئدی با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می شود احتمال آسیبهای آتی بر عضلات را کاهش داده و پیری عضلات را به تعویق می اندازد.

ماساژ سوئدی همچنین باعث بهبود عملکرد سیستم لنفاوی بدن شده که در نتیجه ی آن سرعت دفع مواد زائد حاصل از فعالیتهای متابولیک بدن افزایش یافته و نهایتا کمک به بهبود سریعتر گرفتگی های عضلانی، زخمها و کبودی ها می نماید.ماساژ سوئدی به افرادی که مبتلا به ضعف مفاصل هستند به دلیل افزایش دادن الاستیکی و انعطاف پذیری بافتها و کاهش دردهایشان توصیه می گردد. معمولا ماساژ سوئدی بین ۵۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می‌برد.

ماساژ آروماتراپی

ماساژهای آروماتراپی بهترین گزینه برای کسانی هستند که می‌خواهند شرایطی حسی را به ماساژهای خود اضافه کنند. این نوع ماساژ در موارد زیر می‌تواند کمک کند:

 بهبود خلق و خو ،کاهش تنش و اضطراب ، کاهش نشانه‌های افسردگی ، رهایی از تنش‌های عضلانی ، رهایی از درد

ماساژهای آروماتراپی فشار آرام و نرم را با روغن‌های پایه درمی‌آمیزند. اغلب این ماساژ تراپیست شماست که تصمیم می‌گیرد که چه روغن پایه‌ای را برایتان استفاده کند اما شما می‌توانید اولویت‌های خود را به او بگویید. روغن‌های پایه قبل از به‌کارگیری بر روی پوست رقیق می‌شوند.

در حین ماساژی که به تمام بدن اعمال می‌شود، روغن‌های پایه از طریق پوست جذب می شوندو باعث تسکین تنشهای عصبی، افزایش نیرو و انرژی و در نهایت آرامش روح و جسم می شوند. برخی از اوقات ماساژ آروماتراپی بر روی پشت، شانه‌ها و سر متمرکز می‌شود. ماساژ آروماتراپی بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

 آروماتراپی ترکیب تماس‌های ملایم ماساژ سوئدی با به‌کارگیری روغن‌های پایه است.

چنانچه به بوها یا روغن‌های پایه حساس هستید، از این ماساژ استفاده نکنید.

ماساژ آروماتراپی
ماساژ گوهردرمانی

ماساژ های گوهر درمانی

در ماساژهای گوهردرمانی درمانگر باتوجه به نوع مشکلات و بیماریهای فرد مراجع سنگهای کریستالی و شفاف را که غالبا جواهری هستند روی چاکراهی مربوطه چیده و به این وسیله چاکراها را پاکسازی، متعادل و باز می کند. این نوع از ماساژ مناسب افراد ۱۵ تا ۶۵ سال می باشد.

انواع ماساژ گوهردرمانی

۱- گروه ماساژ ریلکسیشن ۲-  گروه ماساژ تمدد اعصاب

۳- گروه ماساژ رفع خستگی ۴- گروه ماساژ مجیک

هریک از گروههای فوق شامل ۲ تا ۷ دسته ماساژ می گردند که متناسب  با شغل و نحوه ی آسیبهای کاری و ورزشی افراد مختلف و بنا به تشخیص جمتراپیست قابل انجام خواهد بود.

 

ماساژ سنگ داغ 

ماساژ سنگ داغ برای کسانی که درد عضلانی و تنش دارند و یا می‌خواهند از خود استرس‌زدایی کنند، بهترین گزینه است. این نوع ماساژ از سری ماساژهای درمانی، شبیه به ماساژ سوئدی است تنها ماسور از سنگ‌های داغ در جاهای تعیین شده و یا علاوه بر به‌کارگیری دستان خود استفاده می‌کند. ماساژ باعث کاهش تنش و کشیدگی عضله، بهبود جریان خون و کاهش درد به خاطر به‌کارگیری سنگ‌های داغ می‌شود. فواید ماساژ سنگ داغ به قرار زیر هستند:

* کاهش تنش عضله  * بهبود جریان خون

* تسکین درد * ایجاد ریلکسی * کاهش استرس

در حین ماساژ هات‌استون، سنگ‌های داغ در مکان‌های مختلف در سرتاسر بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. درمانگر شما ممکن است سنگ را در جایی نگه دارد در حالی که بخش مختلف بدن شما را با استفاده از تکنیک‌های ماساژ سوئدی با فشار ملایم ماساژ می‌دهد. در برخی مواقع نیز از سنگ سرد استفاده می‌شود. 

در ماساژ سنگ داغ گرما و وزن سنگها تاثیر بسزایی در نرم شدن بافت نواحی مختلف بدن دارند. ماساژ سنگ داغ با تکنیکهای ماساژ روغن همراه می باشد و با گرمای نفوذکننده از سنگهای داغ باعث برطرف شدن درد، بالارفتن هماهنگی و تعادل بدن و در نهایت آرامش می شود . همچنین در ماساژ سنگ داغ، سنگهای داغی که روی ستون فقرات گذاشته می شود باعث آرامش و تکسین سیستم اعصاب مرکزی می گردند.

 به طور معمول این ماساژ ۹۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

ماساژ سنگ داغ
ماساژ سر و صورت

ماساژ سر و صورت

ماساژ سر و صورت ماساژ بسیار مناسب برای کسانی ست که می خواهند صورتی جوان و شاداب داشته باشند.

ماساژ سر و صورت باعث بهبود و تقویت عضلات صورت شده و باعث نرم تر شدن و سفت تر شدن پوست صورت می گردد. 

با افزایش گردش خون هنگام ماساژ صورت ،‌لکهای پوستی و آلرژیهای سینوسی، سردردها و چشم دردها بهبود پیدا کرده و باعث کاهش استرس می گردد.

ماساژ سر و صورت باعث تنظیم جریان خون و افزایش تمرکز و رفع خستگی و احساس سبکی می گردد.

ماساژهای سر و صورت به سه دسته ی زیبایی، ریلکسی و درمانی تقسیم بندی می شوند.

ماساژ رفلکسولوژی پا

رفلکسولوژی

رفلکسولوژی برای کسانی که به دنبال آرامش یا بازیابی درجات انرژی طبیعی بدنشان هستند، بهترین گزینه است. این خدمات همچنین گزینه‌ای خوب برای افرادی است که چندان با لمس بدنشان احساس راحتی نمی‌کنند. رفلکسولوژی فشارهای کم تا زیاد به نقاط فشاری مختلف بر روی پاها، دستان و گوش‌ها را اعمال می‌کند.

در ماساژ رفلکسولوژی همزمان با ماساژ دست  یا پا که باعث رفع خستگی و بهبود گردش خون در آن ناحیه می شود در واقع ماساژ روی تمامی بدن تاثیر گذاشته و باعث بهبود گردش خون و تحریک انرژیها در کل بدن و نهایتا افزایش آرامش فرد می گردد.

یک ماساژ رفلکسولوژی بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

ماساژ رفلکسولوژی دست

یک دیدگاه

  • fateme

    من دو جلسه از گوهر درمانی استفاده کردم . بخاطر تنش ها و استرس هایی که داشتم هم تپش قلب داشتم و هم خواب راحتی نداشتم. که یک جلسه برای تمدد اعصاب و یک جلسه برای تپش قلب استفاده کردم و واقعا تاثیر خوبی داشت . هم خواب راحت تری داشتم و هم تپش قلبم برطرف شد .
    ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید